U progu nowego roku akademickiego Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zmienia swój wizerunek.  Modyfikacji uległy zarówno herb, jak i logo Uczelni, które uzyskało  prosty, nowoczesny wygląd.

Nowy logotyp SUM skonstruowany jest na bazie okręgu ze stylizowanych liter skróconej nazwy Uczelni oraz krzyża medycznego, określającego jej profil kształcenia. Płaskie aple koloru i mocne formy inspirowane są industrialnym charakterem Śląska. Poszczególne elementy oraz kształty powtarzane są konsekwentnie w obrębie całego znaku, nadając mu spójności.

Nowy jest też herb, który nawiązuje do historii Uczelni. Pięć krzyży medycznych w herbie określa liczbę wydziałów oraz, podobnie jak w przypadku logo, profil Uczelni. Na tarczy umieszczona jest także data – 1948, czyli rok powstania ówczesnej Akademii Lekarskiej, która mieściła się w historycznych granicach Bytomia (Rokitnica), co podkreśla fakt obecnych przy tarczy trzymaczy, które w przeszłości często stosowane były w herbie tego miasta. Kształt tarczy wzorowany jest na herbie Władysława Opolczyka z Herbarza Geldrii. Poprzeczne, mocne pasy w klinie symbolizują pokłady węgla, charakterystyczne dla górniczego charakteru regionu.

Zmianie uległy również symbole szpitali. Nowe pozwolą jednoznacznie identyfikować jednostki kliniczne Uczelni wśród innych działających na rynku.

Znaki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz jednostek podległych zaprojektowane są na bazie współczesnej estetyki, w oparciu o  syntetyczny język graficzny. Ich głównymi atutami są: prostota, czytelność i nowoczesna forma.

Autorem znaków graficznych jest młoda, utalentowana graficzka Kamila Miłoń, która w ubiegłym roku dołączyła do zespołu Działu Karier Studenckich i Promocji Uczelni.

01092016 nowe logo

Nowe logo na nowy rok