Logo SUM

24 sierpnia br. w SPSK nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II, odbyła się konferencja prasowa połączona z przekazaniem czeku na 326 847, 64 zł z przeznaczeniem na budowę integracyjnego placu zabaw dla małych pacjentów szpitala.

Kwota jest efektem zbiórki prowadzonej podczas  tegorocznej akcji #reZimy Dobrem 2016, zorganizowanej przez ReZigiusza (Remigiusza Wierzgonia). ReZigiusz to jeden z najbardziej popularnych polskich youtuberów. W serwisie YouTube obserwuje go 2 mln fanów, ponad 1,2 mln fanów towarzyszy mu na Facebooku.

Swą popularność ReZigiusz wykorzystuje w projektach  charytatywnych. 1 czerwca br., podczas akcji #ReZimy Dobrem 2016, ReZigiusz w ciągu zaledwie 24 godzin zebrał ponad 300 tys. zł. Kwota  ta zostanie przeznaczona na budowę nowego, integracyjnego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, który będzie wspaniałym uzupełnieniem i przedłużeniem terapii prowadzonej przez zespół terapeutyczny Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej szpitala. Pacjentami Oddziału są dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, przepuklinami oponowo-rdzeniowymi, po urazach czaszkowo-mózgowych, udarach mózgu, z chorobami metabolicznymi i genetycznymi dającymi objawy neurologiczne.

Korzyści z nowego placu zabaw odniosą również pacjenci innych oddziałów szpitala. Będą tam prowadzone  zajęcia  z integracji sensomotorycznej . Nowe miejsce pozwoli także dzieciom  na  chwilę odpoczynku i oderwania się od szpitalnej rzeczywistości.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]