W siedzibie Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Warszawie przy ul. Długiej, 3 lutego br. odbyło się pierwsze, organizacyjne posiedzenie Komisji Konkursowej o tytuł Lidera Nauk Farmaceutycznych. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komisji w osobach: prof. Andrzeja Członkowskiego, prof. Edmunda Grześkowiaka dr Andrzeja Ernsta, prof. Janusza Pluty, prof. Jerzego Pałki i prof. Wiesława Sawickiego.

W czasie posiedzenia przyjęto tryb pracy Komisji nad oceną nadesłanych na Konkurs 17 prac doktorskich z 9 Wydziałów Farmaceutycznych. Ustalono także terminy dwóch kolejnych posiedzeń Komisji.

Zadaniem Konkursu LNF jest nagrodzenie najlepszych prac doktorskich o charakterze aplikacyjnym (obecna edycja konkursu dotyczy prac obronionych w latach 2012-2013) na Wydziałach Farmaceutycznych 10 Uniwersytetów Medycznych kraju oraz uhonorowanie tych Wydziałów, w których doktoryzowali się nagrodzeni doktorzy nauk farmaceutycznych medalami Scientia Nobilitat.

W niniejszym Konkursie biorą udział 2 prace doktorskie nadesłane z Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Wszelkie aktualne informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.lidernaukfarmaceutycznych.pl

[Przesłano przez: Alicja Podhajska]