prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki

16 czerwca br. odbyło się posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA), podczas którego dokonano wyborów nowych władz na kadencję 2016/2020.

Przewodniczącym Konferencji wybrany został Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki. Obowiązki Wiceprzewodniczącego powierzono Rektorowi-elektowi Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzejowi Kowalczykowi - Prorektorowi ds. nauki i współpracy z gospodarką, a Sekretarzem RKRUA został Rektor-elekt Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. UE dr hab. Robert Tomanek - Prorektor ds. organizacji, finansów i rozwoju. Funkcję Honorowego Przewodniczącego RKRUA w nadchodzącej kadencji pełnił będzie prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – dotychczasowy Przewodniczący Konferencji.

Regionalną Konferencję Rektorów Uczelni Akademickich tworzą Rektorzy uczelni z województwa śląskiego i opolskiego oraz Prezes katowickiego oddziału Polskiej Akademii Nauk, Dyrektor Biblioteki Śląskiej, przedstawiciel Rady Głównej Jednostek Badawczo-Rozwojowych, a także Rektorzy seminariów duchownych archidiecezji katowickiej, częstochowskiej oraz diecezji opolskiej. Do zadań RKRUA należy m.in. koordynowanie wspólnych działań uczelni w regionie oraz opracowywanie jednomyślnych stanowisk  w obszarze systemu edukacji i nauki.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]