Widok oddziału

10 czerwca br. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego   w Katowicach otwarto zmodernizowany Oddział Chirurgii Przewodu Pokarmowego.

Oddział, którym kieruje jeden z najwybitniejszych chirurgów prof. dr hab. n. med.  Paweł Lampe,  kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Wydziału Lekarskiego w Katowicach, został gruntownie przebudowany za prawie 5 mln złotych i jest wyposażony w 47 w pełni zautomatyzowanych, najnowocześniejszych na rynku, łóżek. Nowością są systemy znaków na ścianach oddziału, które pomagają chorym znalezienie odpowiedniej sali. Kolejnym udogodnieniem jest specjalny system komunikacyjny, dzięki któremu pacjent może zgłosić się do punktu pielęgniarskiego poprzez naciśnięcie jednego  z przycisków i porozmawiać bezpośrednio z personelem. Umożliwi on także komunikację z innym oddziałem np. z intensywną terapią. Inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie PZU, które realizuje specjalny program pomocy dla wyróżniających się ośrodków medycznych.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]