31 maja Sekcja Studencka Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego „Młoda Farmacja Sosnowiec” we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sosnowcu po raz kolejny zorganizowała na terenie Dworca PKP akcję „Farmaceuta Też Człowiek”, która była połączona z obchodami Światowego Dnia Walki z Tytoniem.

Podczas wydarzenia przechodnie mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz zawartości tkanki tłuszczowej i obliczyć swoje BMI. Akcja miała na celu uświadomienie społeczności Zagłębia, jak ryzykowne dla naszego zdrowia jest palenie papierosów i jakie korzyści zdrowotne daje rzucenie palenia oraz zmiana stylu życia.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

[Fot. Mateusz Stajner]