Dr hab. Jarosław Kwiecień

W dniach 6-8 maja 2016 w Ustroniu odbyły się jubileuszowe XV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach, organizowane przez Komisję Sportu Śląskiej Izby Lekarskiej.

Dr hab. n. med. Jarosław Kwiecień, adiunkt habilitowany Katedry i Kliniki Pediatrii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, odniósł w tegorocznych zawodach  swój największy sukces z dotychczasowych występów w Mistrzostwach: w turnieju gry błyskawicznej (po 5 minut na partię) zajął samodzielne pierwsze miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Lekarzy w Szachach w grze błyskawicznej. W turnieju gry szybkiej (po 15 minut na partię) zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej Izb Lekarskich, dr hab. n. med. Jarosław Kwiecień, wraz z dr. Jerzym Pabisem z Zabrza, zdobyli dla Śląskiej Izby Lekarskiej złoty medal i tytuł najlepszej Okręgowej Izby Lekarskiej.

Gratulujemy!

[Przesłano przez:  Agata Kalafarska-Winkler]