Plakat konferencji

Mamy przyjemność zaprosić Państwa w imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego do udziału w XVIII Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Zapraszamy Państwa do Katowic, do nowego Międzynarodowego Centrum Kongresowego zlokalizowanego w sąsiedztwie Katowickiego Spodka. Konferencja odbędzie się w dniach 3-4. czerwca 2016 roku. Już obecnie chęć udziału w Konferencji zgłosiło ponad 1000 kardiologów.

Komitet Naukowy przygotował atrakcyjny program merytoryczny zawierający sesje i wykłady prezentujące aktualne możliwości diagnostyczne echokardiografii w powiązaniu z innymi metodami obrazowania w aspekcie ich zastosowań w praktyce klinicznej jak również prezentujące najnowsze osiągnięcia technologiczne. W programie znajdą się prezentacje zastosowania technik obrazowych w najnowszych rekomendacjach ESC, EACVI i innych towarzystw naukowych, sesje poświęcone m.in. obrazowaniu w wadach zastawkowych, wadach wrodzonych, niewydolności serca, nagłych stanach kardiologicznych, obrazowanie tętnic obwodowych. Osoby pragnące doskonalić swoją wiedzę w zakresie zasad wykonywania badań echokardiograficznych będą mieli możliwość uczestniczenia w kursach TTE, TEE i tzw. nowych technik echo oraz w sesji "Jak oceniać .....?". Komitet Organizacyjny dołoży wszelkich starań aby pobyt Państwa w Katowicach był dobrze wspominany. Organizatorem Konferencji jest Sekcja Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Katedra i Klinika Kardiologii WNoZ SUM / II Oddział Kardiologii GCM w Katowicach-Ochojcu.

Do zobaczenia w Katowicach

Prof. Zbigniew Gąsior