Baner konferencji

Mam wielką przyjemność zaprosić Państwa na Górny Śląsk, który w dniach 2-4 czerwca 2016 r. stanie się miejscem VIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Chcemy po raz kolejny spotkać się w gronie onkologów i hematologów dziecięcych, pediatrów, chirurgów dziecięcych i wszystkich zaangażowanych w opiekę nad małymi pacjentami z chorobami krwi i nowotworami złośliwymi.

Odwiedzimy różne zakątki Śląska, zejdziemy pod ziemię, tym razem nie po czarne złoto, ale w poszukiwaniu nowych inspiracji. Będziemy chcieli oderwać się od codziennych problemów onkologii i hematologii dziecięcej, w Polsce nadal niedocenianej i zbyt skromnie finansowanej. Spróbujemy zerknąć śmiało w przyszłość, zmierzyć się z wyzwaniami, które na nas czekają. Zgodnie z mottem przewodnim zjazdu, będziemy szukać najlepszej drogi „Od innowacyjnej nauki przez ultranowoczesną diagnostykę do celowanej terapii”. Pomogą nam w tym znamienici Wykładowcy, autorytety w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej z wielu krajów Europy i ośrodków w Polsce. Oprócz intensywnego programu naukowego nie zabraknie okazji do rozmów w gronie kolegów i radości ze spotkań i bycia razem.

Pragniemy przyjąć Państwa z prawdziwie Śląską gościnnością i trochę ten Śląsk w Państwa oczach odczarować. Nie jest to już wyłącznie czarna ziemia ciężkiego przemysłu, ale kraina gdzie dominuje zieleń, rozwija się społeczność akademicka, turystyka i nowoczesne technologie. To co niezmienne, to tradycyjna śląska skromność, uczciwość i pracowitość.

Kłaniam się Państwu nisko i zapraszam na Śląsk!
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Zjazdu