Jak aktywnie wypoczywać? Jak dbać o swoje zdrowie? Jak udzielić pierwszej pomocy?
Na te i inne pytania w najbliższą niedzielę odpowiedzą specjaliści Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Z myślą o nadchodzącym Dniu Dziecka, ale nie zapominając również o innych członkach rodziny, Uczelnia organizuje akcję społeczną „Aktywny Dzień Zdrowej Rodziny”, która odbędzie się 22 maja przy ul. Medyków 8 w Katowicach-Ligocie (na terenie kampusu uczelni) w godz. 11.00-15.00.

Zapraszamy całe rodziny do wspólnego aktywnego spędzania czasu! Zabierzcie ze sobą maty i sportowe stroje - będziemy ćwiczyć jogę na trawie!
Dodatkowo zapraszamy na fitness, cycling, zumbę, warsztaty z nordic walking oraz łucznictwa!

Będzie się można także dowiedzieć co zrobić, gdy się oparzymy, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy, komunikacji w rodzinie i ergonomii dnia codziennego oraz poddać się ocenie postawy ciała.
Dla odważnych proponujemy slalom w alkogoglach i symulatory jazdy samochodem i motorowerem!

Na najmłodszych uczestników czekają także konkursy, gry i zabawy ruchowe oraz pokaz sprawności fizycznej, taktyki i technik interwencji z udziałem słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach, a także prezentacja wozu strażackiego.

Zapraszamy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]