Seksuologia to zdecydowanie niedoceniania dziedzina medycyny. Chcąc przełamać tabu i pokazać, że ludzka seksualność jest niesamowicie złożonym tematem i ważnym aspektem codziennego życia Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland  po raz kolejny już organizuje Konferencję Seksuologiczną, tym razem w Katowicach-Ligocie.

Konferencja odbędzie się 21.05.2016 w Katowicach na auli im. Prof. W. Zahorskiego na Ligocie i jest organizowana w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Obejmie ona serię wykładów poruszających problemy dotyczące fizjologii, odkrywania kobiecości i męskości zgodnie z filozofią Carla Gustava Junga oraz problemu dezaprobaty płci i transseksualizmu. Naszymi gośćmi będą: dr hab. n. med. Halina Jędrzejowska–Szypułka, dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski, dr hab. Mirosław Piróg wraz z dr Anna Gierlińska oraz pani Edyta Baker –członek zarządu i rzecznik prasowy Fundacji Trans-Fuzja.

Wydarzenie swoim patronem objął Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Jego Magnificencja prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki

Kolejna tura rejestracji będzie miała miejsce w czwartek 19 maja o godzinie 21. Formularz będzie dostępny na stronie wydarzenia, jest tam też dostępny plan Konferencji:

Paulina Majek
Koordynator Lokalny ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS | Local Officer on Reproductive Health including AIDS (LORA)

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]