Dr n. farm. Jagoda Wróbel,  która uzyskała stopień doktora w Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu SUM, zdobyła III nagrodę - dyplom i 5 tys. zł - za pracę doktorską „Effects of selenium compounds on brain metastasis formation” (Wpływ związków selenowych na rozwój przerzutów nowotworowych do mózgu) w konkursie „Lider Nauk Farmaceutycznych”.

W uznaniu wybitnych efektów kształcenia, Komisja Konkursowa uhonorowała także Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu SUM brązowym medalem Scientia Nobilitat. Wyróżnienie odebrał Dziekan Wydziału prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka. Wręczenie nagród odbyło się podczas obchodów jubileuszowego XV Dnia Polskiej Farmacji w Warszawie 12 maja br.

Konkurs Lider Nauk Farmaceutycznych, organizowany przez Gazetę Farmaceutyczną przy wsparciu firmy Gedeon Richter oraz Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Konkurs adresowany jest do młodych doktorów, podejmujących prace badawcze o charakterze aplikacyjnym, a jego celem jest promowanie nowych patentów i innowacyjnych rozwiązań, które mogą mieć praktyczne zastosowanie.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]