Konsultacje środowiskowe programu strategicznego GOSPOSTRATEG
Gliwice, 19.05.2016

Politechnika Śląska oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają na konferencję pod tytułem: „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków. Konsultacje środowiskowe”. Konferencja odbędzie się 19 maja 2016 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18 B w Gliwicach w godz. 11.00-14.00.

Konferencja rozpocznie ogólnopolskie konsultacje środowiskowe poświęcone programowi strategicznemu GOSPOSTRATEG, który realizowany będzie w ramach Krajowego Programu Badań, a którego celem jest społeczny i gospodarczy rozwój Polski. Konferencja będzie zatem pierwszym tego typu spotkaniem w Polsce i jedynym, jakie odbędzie się na Śląsku. Będzie miała zatem ogromne znaczenie dla śląskich środowisk naukowych i gospodarczych, które będą miały wpływ na ostateczny kształt konsultowanego programu.

W spotkaniu, które będzie się odbywać pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, swój udział zapowiedzieli:

• Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin
  • Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Maciej Chorowski
  • Przewodnicząca Rady NCBR dr hab. Anna Rogut
  • Przewodniczący Komisji ds. strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych w Radzie NCBR dr hab. inż. Krzysztof Wodarski.

Harmonogram spotkania:

Godz. 11:00 – Rozpoczęcie konferencji

• Przywitanie uczestników – JM Rektor Politechniki Śląskiej
  • Wystąpienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Wystąpienie Dyrektora NCBR
  • Przewodnicząca Rady NCBR – „Strategiczne programy badań naukowych i prac rozwojowych” – wystąpienie
  • Założenia i zakres tematyczny w obszarze „Podstawy społecznego, ekonomicznego i technologicznego rozwoju Polski” – prelekcja
  • Założenia i zakres tematyczny w obszarze „Mechanizmy zarządzania na różnych poziomach życia społeczno-gospodarczego” – prelekcja
  • Założenia i zakres tematyczny w obszarze „Kultura i społeczeństwo w kontekście zmian geopolitycznych, społecznych, ekonomicznych i technologicznych” – prelekcja
  • Założenia i zakres tematyczny w obszarze „Demokracja i społeczeństwo obywatelskie” – prelekcja
  • Dyskusja
  • Wnioski