10 maja w auli Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu SUM przy ulicy Jedności 8, studenci zrzeszeni w Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Młoda Farmacja Sosnowiec poprowadzili wykład o tematyce „Opieka farmaceutyczna" dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W czasie prezentacji seniorzy dowiedzieli się, jakie korzyści mogą odnieść po wprowadzeniu w Polsce opieki farmaceutycznej oraz na czym ta usługa może polegać. Następnie seniorzy usłyszeli jak poprawnie używać niektórych postaci leków i jak bezpiecznie stosować leki na najczęściej dolegające im przypadłości. Po wykładzie słuchacze mieli możliwość dokonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]