Kwiecień obfitował w imprezy sportowe, które przyniosły liczne sukcesy studentów  SUM. Zawodnicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wielokrotnie stawali na stopniach podium najważniejszych zawodów.

Na medal spisała się męska drużyna siatkarzy, która podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych, odbywających się w Bydgoszczy  uplasowała się na 3 miejscu, tuż za Gdańskim i  Pomorskim Uniwersytetem Medycznym.

Srebrny medal  Akademickich Mistrzostw Śląska zdobyła drużyna koszykarek ustępując jedynie drużynie AWF Katowice.

Brązowy medal  przypadł w udziale  męskiej  reprezentacji w piłce ręcznej, która po wielu znakomitych meczach wywalczyła podium, wygrywając ostatni mecz z Uniwersytetem Ekonomicznym. Szczypiorniści  musieli uznać wyższość  AWF Katowice  i Politechniki Śląskiej.

Ogromne gratulacje należą się także uczelnianym „siłaczom”. Drużynowo (klasyfikacja kobiet i mężczyzn) nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Śląska w wyciskaniu sztangi. Na drużynowy sukces przyczyniły się znakomite indywidualne wyniki zawodników i zawodniczek SUM w tym: Mateusza Bieniasza (2 miejsce: kategoria do 59kg),  Marcina Jakóbczyka (2 miejsce: kategoria 74kg), Piotra Fuchsa (3 miejsce: kategoria 74kg), Kamila Mąki
(3 miejsce: kategoria do 83kg) oraz Wacława Rudnickiego (2 miejsce: kategoria do 93kg), który wycisnął imponujący wynik 155kg!

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[Przesłano prze: Agata Kalafarska-Winkler]