Pielęgniarki

Szanowne Pielęgniarki i Położne!

Z okazji świąt, jakimi są Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki oraz Międzynarodowy Dzień Położnej pragnę złożyć wyrazy najwyższego szacunku i uznania za podejmowany codziennie trud służenia chorym. Wasza praca wymaga wiele wyrzeczeń i poświęcenia, przyjmujecie na siebie ogromną odpowiedzialność pochylając się każdego dnia nad łóżkami potrzebujących, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Życzę, aby wykonując ten wyjątkowy, szlachetny zawód spełniały się Wasze zamierzenia zawodowe, aby realizacja zawodowych obowiązków łączyła się z satysfakcją zarówno materialną, jak też wyrażającą się w serdeczności ze strony pacjentów i ich rodzin oraz w uznaniu społecznym.

Prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach