JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki został uhonorowany Indywidualną Śląską Nagrodą Jakości w kategorii Nauka. Kapituła Konkursu doceniła wkład JM Rektora SUM „w rozwój jednej z największych uczelni medycznych  w kraju i najstarszej na Śląsku”.

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 9 maja br. w Kinoteatrze Rialto. Dziękując za przyznanie nagrody prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki zaznaczył, że należy się ona wszystkim pracownikom uczelni  „Traktuję tę nagrodę jako wyróżnienie dla całej społeczności akademickiej, która pracuje na efekty i jakość, o której tak dużo tu dziś mówimy. My tę jakość realizujemy w trzech wymiarach – kształcenia studentów, działalności naukowo-badawczej oraz leczeniu ludzi, bo to też jest nasza misja”.

Organizatorem Konkursu Śląska Nagroda Jakości od 18 lat jest Regionalna Izba Gospodarcza. Konkurs ma na celu integrację środowisk gospodarczych oraz promowanie osiągnięć przedsiębiorstw i instytucji realizujących ideę ciągłego doskonalenia.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]