Wręczenie odznaczeń państwowych

6 maja br. w  Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych kilkudziesięciu osobom z województwa śląskiego szczególnie zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, działalności charytatywnej oraz  pracy zawodowej.

Na wniosek JM Rektora prof. dr. hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego, za pośrednictwem Ministra Zdrowia, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał odznaczenia państwowe pracownikom naukowo-dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:

ZŁOTYM  KRZYŻEM  ZASŁUGI odznaczeni zostali:

prof. dr hab. n. med. Czesław Marcisz

dr hab. n. o zdrowiu Ryszard Plinta

SREBRNYM  KRZYŻEM  ZASŁUGI odznaczeni zostali:

dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot

dr hab. n. hum. Lesław Niebrój

MEDALEM  ZŁOTYM  ZA  DŁUGOLETNIĄ  SŁUŻBĘ

odznaczeni zostali:

prof. dr hab. n. med. Jan Duława

prof. dr hab. n. med. Anna Obuchowicz

MEDALEM  SREBRNYM ZA  DŁUGOLETNIĄ  SŁUŻBĘ

odznaczony został

dr hab. n. med. Jan Szewieczek

Odznaczenia państwowe, w obecności zaproszonych gości w tym JM Rektora SUM prof. dr. hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego, wręczył Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

Uroczystość uświetnił występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

[Przesłane przez: Agata Kalafarska]