Baner konferencji

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną 2 i 3 czerwca 2016 r. w Zabrzu XXIII Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną  „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”, oraz towarzyszące jej XVII Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej.

Chcielibyśmy, aby tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Personalizacja procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz stratyfikacja ryzyka w schorzeniach sercowo-naczyniowych”. Z pewnością wszyscy zdążyliśmy już dostrzec, że właśnie takie postępowanie może mieć zasadnicze znaczenie dla poprawy skuteczności leczenia.

Mamy nadzieję, że proponowany przez nas program spełni Państwa oczekiwania. Przygotowane zagadnienia będą między innymi obejmowały: opiekę zintegrowaną, niewydolność serca, postępy w elektroterapii, leczenie przeciwzakrzepowe, nadciśnienie płucne, wady serca czy ostre zespoły wieńcowe. Oprócz wykładów, prezentowane będą ciekawe i trudne przypadki kliniczne. W programie nie zabraknie także sesji skierowanych do grupy kardiologów interwencyjnych, które będą skoncentrowane w programie Warsztatów Kardiologii Inwazyjnej, w trakcie których będą omawiane między innymi zabiegi wysokiego ryzyka, aspekty techniczne interwencji przezskórnych, innowacje w kardiologii interwencyjnej i inne. Z pewnością jak zawsze atrakcyjnym elementem edukacyjnym będą transmisje z zabiegów „na żywo”. Obok propozycji skierowanych do lekarzy będą także sesje dla pielęgniarek oraz studentów.

Swoim doświadczeniem podzielą się z nami najlepsi specjaliści zajmujący się leczeniem chorób serca, płuc i naczyń. Swój udział zapowiedziało wielu ekspertów, których ogromna wiedza i doświadczenie z pewnością przyczynią się do wielu ciekawych dyskusji, często kontrowersyjnych, wzbogacających naszym zdaniem przygotowany dla Państwa atrakcyjny program.

Szanowni Państwo,

Jesteśmy przekonani, że konferencja będzie nie tylko wspaniałym wydarzeniem naukowym i edukacyjnym, które pozwoli spojrzeć na kardiologię z trochę szerszej perspektywy, ale także interesującym wydarzeniem towarzyskim.

Już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy do Zabrza!

Organizatorem konferencji jest Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Prof. dr hab. med. Mariusz Gąsior                                              Prof. dr hab. med. Marian Zembala
   Przewodniczący Konferencji                                        Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Więcej informacji: mkkzabrze.pl

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]