Wyróżnienie

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Prorektor-elekt ds. Nauki, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM, został  laureatem nagrody Brązowy Lider w Ochronie Zdrowia 2016 w kategorii Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wystąpił z wnioskiem o nagrodę dla Pana Profesora w  uznaniu dla Jego działalności na rzecz małych pacjentów z chorobami nowotworowymi, która przyniosła wymierne efekty w postaci poprawy standardów diagnostyki i leczenia dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną w Polsce. Nowoczesne rozwiązania medyczne zastosowane w oparciu o prowadzoną intensywnie działalność naukowo-badawczą przyczyniły się do rozwoju tej dziedziny medycyny, czyniąc je całkowicie porównywalnymi ze standardami europejskimi.

Gala Liderów Ochrony Zdrowia odbyła się 22 kwietnia 2016 r. w Hotelu Marriott w Warszawie.
W ceremonii wręczenia nagród wzięło udział 300 osób. Wśród nich znaleźli się tegoroczni laureaci, kandydaci do tytułu Lidera, członkowie Kapituły, przedstawiciele organizacji rynku ochrony zdrowia. Organizatorem i mecenasem Konkursu jest czasopismo Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]