baner konferencji

W dniach 29-30 kwietnia 2016 r. odbędzie się  Konferencja na temat przeszczepiania wątroby u chorych zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C ( HCV ). Miejscem obrad będzie sala konferencyjna Hotelu Diament w Zabrzu.

Należy podkreślić fakt, że po raz pierwszy w Polsce podejmowany jest tak ważny problem jakim jest przewlekłe zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C prowadzące u nieleczonych chorych do rozwoju zmian nieodwracalnych w wątrobie, kiedy  jedynym ratunkiem jest przeszczep wątroby.

Merytorycznymi twórcami Konferencji jest Polskie Towarzystwo Transplantacyjne i Polskie Stowarzyszenie Naukowe „Zagrożenia Cywilizacyjne i Zdrowie Publiczne”. W czasie Konferencji, poszczególne zagadnienia omawiane będą w bardzo ściśle zaplanowanej kolejności poczynając od analizy wskazań do przeszczepienia wątroby poprzez procedury chirurgiczne związane z tym zabiegiem aż to uzyskania stabilności klinicznej poprzez odpowiednią terapię chroniącą wszczepiony narząd i do wyleczenia z zakażenia HCV.

Swój udział zapowiedzieli najlepsi specjaliści Polski w zakresie chirurgii transplantacyjnej dorosłych i dzieci, wspaniali lekarze prowadzący chorych po transplantacji wątroby oraz specjaliści leczący przeciwwirusowo zakażonych HCV.

prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska
Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Zakaźnych