Logo olimpiady

16 kwietnia br., w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbędzie się regionalny etap XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Jest to jedna z najpopularniejszych olimpiad w Polsce zarejestrowanych w Ministerstwie Edukacji Narodowej, ciesząca się od wielu lat ogromnym zainteresowaniem kolejnych roczników uczniów szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów.

Dodatkowo, organizacja Olimpiady w Centrum pozwoli jej uczestnikom na zapoznanie się z unikatową baza dydaktyczną, jaką dysponuje SUM oraz możliwościami nowatorskich rozwiązań w zakresie współczesnego kształcenia na kierunkach medycznych.

W uznaniu wiedzy i zaangażowania olimpijczyków, uchwałą Senatu SUM w sprawie warunków i trybu rekrutacji oraz form studiów na poszczególnych kierunkach w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w roku akademickim 2016/2017, laureatom i finalistom olimpiad - m.in. Wiedzy Ekologicznej - stopnia centralnego przyznawana będzie maksymalna liczba punktów przewidziana w postępowaniu kwalifikacyjnym z biologii.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w zmaganiach olimpijskich!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]