Logo KRD

10.04.2016 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbyło się II posiedzenie XI kadencji Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Posiedzenie było zorganizowane przez Krajową Reprezentację Doktorantów i Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej  oraz współorganizatorów:

• Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  • Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach,
  • Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W obradach uczestniczyli również zaproszeni goście: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. Stanisław Kochowski, Prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego ds. Szkolenia Podyplomowego – prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, Prorektor Politechniki Opolskiej ds. Dydaktyki – dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska, prof. Politechniki Opolskiej, Prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. Kształcenia i Studentów – prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Dziekan Wydziału Mechanicznego  Technologicznego Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż. Marek Gzik, kierownik Biura Karier Studenckich Politechniki Śląskiej – dr Małgorzata Sołtyńska-Rąb, doradca Prezydent Miasta Sosnowca – prof. dr hab. Marek Barański.

Program posiedzenia obejmował między innymi debatę o proponowanych i oczekiwanych zmianach w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym w związku z projektem jej nowelizacji oraz o finansowaniu w odniesieniu do doktorantów, problematykę zniżek doktoranckich na komunikację miejską w kraju oraz założenia w ramach konkursu na Ustawę 2.0.

Adam Pudełko
Przewodniczący Samorządu Doktorantów SUM