Zespół w składzie:  Dawid Marciniak (V rok, kierunek lekarski, Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu),  Adrianna Jagosz, Szymon Goliński, Oliver Firszt (IV rok, kierunek lekarski, Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu), Adam Pawiński  (III rok, ratownictwo medyczne, Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu)zdobył I miejsce w tegorocznych Zawodach Symulacyjnych SUMWARS.

II miejsce przypadło w udziale zespołowi z  Wydziału Lekarskiego w Katowicach w składzie:  Katarzyna Rybczyk, Barbara Kucharska, Paulina Sobczyk, Jakub Słoka, Marek Jędrzejek  ( V rok,  kierunek lekarski, Wydział Lekarski w Katowicach).

III miejsce zajęli również reprezentanci Wydziału Lekarskiego w Katrowicach: Julia Gonciarz, Izabela Klajnowicz, Amanda Robek, Ada Prokop, Jakub Żak ( V rok, kierunek lekarski, Wydział Lekarski w Katowicach).

Drużyny zmierzyły się z czterema zadaniami.

W pierwszym drużyny musiały pomóc zakładnikowi z ostrym atakiem astmy, który był przetrzymywany w strzelnicy sportowej. Podczas policyjnej akcji ranny został także napastnik, który również wymagał interwencji zespołu.

Drugim zadaniem było odebranie porodu fizjologicznego w szpitalu, a trzecim zaopatrzenie pacjenta w szpitalnym oddziale ratunkowym, który został przywieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego z objawami duszności i krwioplucia.

Po zakończeniu zadań symulacyjnych na zawodników czekało zadanie specjalne – sztafeta medyczna , w której zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie wykonać określone procedury:  intubację, zszycie rany, resuscytacja oraz zabezpieczenie pacjenta urazowego.

Wyjątkowe możliwości Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej pozwalają na odtworzenie zróżnicowanych warunków działania przyszłych medyków. Rozwiązanie zadań przygotowanych przez grono specjalistów  wymagało od studentów wykazania się nie tylko zdobytą wiedzą, ale także sprytem i pomysłowością.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]