17 marca Wydział Zdrowia Publicznego SUM zorganizował Dzień Otwarty, w którym wzięła udział młodzież z bytomskich szkół. Uczniów powitała Dziekan Wydziału dr hab. n. farm. Elżbieta Grochowska-Niedworok, a  dr n. biol. Grzegorz Dziubanek z Katedry i Zakładu Zdrowia Środowiskowego WZP przedstawił szczegółową ofertę edukacyjną Wydziału. Wykład pt. „Psychologia na talerzu” wygłosiła mgr Agata Mitera z Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Medycznych WZP.

Dla młodzieży przygotowano liczne warsztaty i pokazy  m.in. kuchni molekularnej, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można było zasięgnąć także porad dietetycznych, dowiedzieć się ile cukru znajduje się w popularnych produktach spożywczych, skorzystać z pomiaru wagi ciała i tkanki tłuszczowej, czy poddać się próbie wysiłkowej. Uczniowie zapoznali się także z pracą laboratorium zdrowia środowiskowego, wzięli udział w warsztatach dotyczących astmy i alergii, poznali zastosowanie technologii informatycznych w biostatystyce oraz nauczyli się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

[Przesłano przez: Justyna Skolik]