16 marca br., na zaproszenie prof. Joanny Lewin-Kowalik Prorektora ds. Studiów i Studentów SUM oraz prof. Jana E. Zejdy, Dziekana Wydziału Lekarskiego w Katowicach, studenci oraz pracownicy naukowi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach mieli możliwość wysłuchania wykładu prof. Umesha Deshmukha z Oklahoma Medical Research Foundation pt. „Interaction between innate and adaptive immunity in the pathogenesis of autoimmune disorders, Sjorgen’s syndrome”. Profesor Deshmukh odwiedził naszą Uczelnię w ramach wymiany naukowej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Ponadto, w spotkaniu uczestniczyła Pani Patrycja Gołąb, koordynator programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, która przedstawiła ofertę oraz warunki ubiegania się o stypendium Komisji.

Wizyta Profesora Deshmukha była również znakomitą okazją do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z działalnością naukową SUM. Profesor odwiedził Katedrę i Zakład Biochemii oraz Katedrę Biologii Molekularnej i Genetyki.

Na zakończenie Prof. Deshmukh odwiedził  Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM.

[Przesłano przez: Michał Henke]