Prof. dr hab. n. med. Michał Tendera

Prof. dr hab. n. med. Michał Tendera, z Kliniki Kardiologii III Katedry Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego znalazł się w gronie najbardziej wpływowych umysłów naukowych świata, wg listy „The World's Most Influential Scientific Minds 2015”, opublikowanej przez organizację Thomson Reuters. Najnowsza lista jest wynikiem analizy ponad 120 tysięcy najczęściej cytowanych prac z lat 2003-2013.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy sukcesu! Cieszymy się, że należy Pan do naszej społeczności akademickiej.

Gratulujemy także wymienionemu w zestawieniu prof. dr. hab. n. med. Zbigniewowi Wszołkowi, absolwentowi i doctorowi honoris causa naszej Uczelni, który jest  światowej sławy autorytetem w zakresie badań genetycznych w przypadkach rodzinnego występowania choroby Parkinsona i pracuje  w Mayo Clinic w Stanach Zjednoczonych.

W sumie na liście znalazło się dziewięciu polskich naukowców, w tym sześciu lekarzy. Obok prof. dr. hab. n. med.  Michała Tendery i prof. dr. hab. n. med. Zbigniewa Wszołka są to: prof. dr hab n. med. Andrzej Budaj (ordynator Oddziału Klinicznego Kardiologii, Kierownik Kliniki Kardiologii CMKP Szpitala Grochowskiego w Warszawie), prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski (Kierownik Kliniki Kardiologii Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu)  oraz związani z ośrodkiem McMaster University Hamilton w Kanadzie:  dr n. med. Jan Brożek oraz prof. dr hab. n. med. Roman Jaeschke.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]