Logo SUM

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w 80. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę, w dniach 22-24 kwietnia br.

„Wasza Magnificencjo!

80. Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia br., pragniemy przeżywać jako dziękczynienie polskiego środowiska akademickiego składane Bogu za przyczyną Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, wraz z wszystkimi wspaniałymi następstwami, jakie dla Polski wiązały się i nadal wiążą z przyjęciem Chrztu przez Mieszka I.

W związku z powyższym jako Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterska Akademickiego mam zaszczyt zwrócić się do Waszej Magnificencji i do przedstawicieli Senatu Uczelni z uprzejmym zaproszeniem do wzięcia udziału w tej szczególnej Pielgrzymce.”

Z wyrazami głębokiego szacunku
Ks. Marek Jędraszewski