6 marca  w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  w Katowicach zorganizowano Dzień Kobiet ze zdrowiem.  Wśród zaproszonych gości były m.in.: Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice Małgorzata Moryń-Trzęsimiech i zastępca Dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach Magdalena Biela.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - w ciągu kilku godzin Centrum Dydaktyczne WNoZ odwiedziło blisko tysiąc osób. Panie chętnie korzystały z porad specjalistów m.in:  ginekologa, onkologa, kardiologa, kardiologa dziecięcego, seksuologa, położnej, pielęgniarki,  fizjoterapeuty, psychologa i dietetyka. Mogły również wziąć udział w  badaniach profilaktycznych w zakresie raka szyjki macicy i raka piersi.

Organizatorzy (Śląski Uniwersytet Medyczny i UM Katowice) zapewnili także szeroki wybór warsztatów  dotyczących m.in. nauki samobadania piersi, badania cytologicznego, oceny wad postawy u dzieci, higieny jamy ustnej i zębów, analizy  parametrów: ciśnienia tętniczego krwi, glukozy  we krwi, pomiaru tkanki tłuszczowej, oceny wskaźnika BMI, profilaktyki zespołów bólowych kręgosłupa, oceny stanu psychicznego, wczesnego rozpoznawania depresji, technik relaksacji, aktywności fizycznej i wielu innych. Dla odprężenia Panie mogły skorzystać również z masażu, spróbować swoich umiejętności w wyplataniu torebek, projektowaniu własnej biżuterii oraz skonsultować się  ze stylistą, wizażystą, kosmetyczką, stylistą fryzur i  braffiterką.

Bogaty program akcji dopełniły interesujące wykłady m.in.: blaski i cienie bycia mamą noworodka, medycyna anti-aging , diagnostyka i leczenie chorób tarczycy, profilaktyka zespołu stopy cukrzycowej i wiele innych.

Dla odwiedzających przygotowano także loterię fantową.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]