5 lutego br., podczas wizyty grupy 16 ukraińskich studentów medycyny w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik – Prorektor ds. Studiów i Studentów odebrała dyplom Ministerstwa Ochrony Zdrowia Ukrainy dla JM Rektora SUM prof. dr. hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego przyznany „za aktywne wsparcie Polsko-Ukraińskiego Programu Rozwoju i Szkolenia dla Lekarzy z Ukrainy”.

Studenci, którzy gościli w Uczelni w ramach programu,  odwiedzili Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej oraz Katedrę i Zakład Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo-Lekarskiej. Pracownicy Działu ds. Studiów i Studentów oraz Działu Karier Studenckich i Promocji Uczelni zaprezentowali studentom ofertę edukacyjną Wydziałów Uczelni oraz warunki i możliwości kontynuacji studiów w SUM.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]