prof. zw. dr hab. n. med. dr h.c. Bożena Hager- Małecka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 09 lutego 2016 r. zmarła
prof. zw. dr hab. n. med. dr h.c. Bożena Hager- Małecka
emerytowany Kierownik Katedry Pediatrii i Kliniki Ogólnopediatrycznej Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach,
Doktor honoris causa Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach,
wybitny uczony uznany w kraju i za granicą, zasłużony dla rozwoju naszej Uczelni
i regionu w zakresie pediatrii,

w latach 1975-1981 Prorektor ds. Klinicznych
oraz Prorektor ds. Rozwoju Wydziału Lekarskiego w Zabrzu
w latach 1976-1989 posłanka na Sejm RP,
członek wielu instytucji i organizacji naukowych.

W uznaniu zasług uhonorowana została m.in. Krzyżem Komandorskim, Oficerskim
i Kawalerskim OOP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem „Za zasługi dla ZHP”, Odznaką „Zasłużony Lekarz PRL”, „Zasłużony Nauczyciel PRL”, Wawrzynem Lekarskim.

Żegnamy szlachetnego, prawego i dobrego człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież akademicką.

Pozostanie dla nas wzorem oddanego dydaktyka, zawsze służącego swoją wiedzą
i doświadczeniem młodym pracownikom naukowym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłej składają:

Rektor, Senat

i Społeczność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w piątek 12 lutego 2016 r. o godz. 12.00 w  Kościele  pod  wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela  w  Zabrzu - Biskupicach   przy ul. Bytomskiej 37, po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym Kościoła pod wezwaniem św. Anny w Zabrzu przy ul. Czołgistów 6.

[Przesłano przez: Justyna Skolik]
[Zdjęcie: CDDMiF]