Uczestnicy

W dniach 14 – 16 stycznia 2016 roku, w Szczyrku odbyła się 8 Konferencja Naukowa „Young Women w ginekologii, endokrynologii, psychiatrii i prawie” zorganizowana przez Sekcję Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz sieć naukową – Forum naukowe: Prawne i medyczne aspekty zdrowia człowieka, którego partnerami, obok Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach jest Uniwersytet w Białymstoku.

Konferencja była kontynuacją cyklicznych warsztatów i szkoleń dla lekarzy położników-ginekologów, położnych oraz studentów, organizowanych przez Sekcję Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej PTG. Przewodniczącą Komitetu Naukowego i Organizacyjnego sympozjum była prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta.

Tematyka konferencji obejmowała między innymi zagadnienia dotyczące: endokrynologii wieku rozwojowego, antykoncepcji młodocianych, PCOS, raka szyjki macicy u dziewcząt, ginekologii estetycznej, medycyny anty-aging, ultrasonografii, transkulturowości w życiu codziennym lekarza praktyka, seksualności, edukacji seksualnej oraz zagrożeń prawnych w ginekologii dziecięcej i dziewczęcej.

W ramach konferencji zostały zorganizowane również warsztaty dla położnych.

/dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop, Katedra Zdrowia Kobiety Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM /

Wykład
[Przesłano przez: Agata Kalafarska]