Logo Erasmus+

In accordance with Regulations on the principles and criteria for recruiting students, PhD students and employees of Medical University of Silesia for mobilities within Erasmus + Programme Higher Education, Educational Mobility, University Admission Committee of the Erasmus+ Programme announces calls for:

• Mobility for placements in the academic year 2015/2016
    Deadline for submitting the documents in the dean’s office
    8.02.2016 – 16.03.2016

• Mobility for studies in the academic year 2016/2017
    Deadline for submitting the documents in the dean’s office
    8.02.2016 – 16.03.2016

Please note that in accordance with the Regulations application form, certificate and / or proof of knowledge of a foreign language and documents confirming additional criteria must be submitted to the Dean of the Faculty.

Transfer of documents by the relevant Dean's Office to SUM Rectorate  till
22nd  March 2016.

Date of announcement of the results at the latest by 15 April 2016.

More info (PL)

[Przesłano przez: Michał Henke]