Ranking Szpitali Publicznych 2016

Trzy szpitale kliniczne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach znalazły się w pierwszej dziesiątce w przygotowanym przez spółkę Magellan „Rankingu Szpitali Publicznych 2016”, w którym oceniono placówki medyczne pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ.

Parametry zostały dobrane tak, aby obrazowały efektywność zarządzania szpitalem. Jednostki podzielono na trzy grupy ze względu na wartość kontraktu zawartego z NFZ: do 29 mln zł, pomiędzy 30 a 69 mln zł oraz powyżej 70 mln zł. Weryfikacji danych finansowych zawartych w Rankingu Szpitali Publicznych 2016 dokonała firma doradcza Deloitte.

W kategorii szpitali „dużych”, z kontraktem powyżej 70 mln zł, czwarte miejsce zajął SPSK nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko SUM w Katowicach, na piątym uplasował się SPSK nr 6 SUM w Katowicach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, a na ósmym SPSK nr 7 SUM w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca.  Wśród 93 ocenionych w tej kategorii szpitali znalazło się jeszcze Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach, zajmując  54 pozycję.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]