Plakat Wszechnicy PAU

Organizatorzy Wszechnicy PAU serdecznie zapraszają na kolejne - 37 spotkanie. Wykład  „Kresy w historii, literaturze i nauce polskiej” wygłosi profesor Stanisław Nicieja, rektor Uniwersytetu Opolskiego w Opolu. Wykład  odbędzie się  28 stycznia 2016 (czwartek) o godz. 16.00 w Muzeum,  willa Caro, ul. Dolne Wały 8a. Wstęp  wolny.

Profesor Stanisław Nicieja jest historykiem, biografistą, świetnym organizatorem życia akademickiego, a przede wszystkim  wybitnym znawcą historii Kresów Wschodnich. Jest autorem wielu książek o problematyce kresowej, cieszących się ogromnym powodzeniem wśród czytelników. Jego książka „Cmentarz Łyczakowski we Lwowie” miał cztery wydania o łącznym nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy. Obecnie realizuje  wielkie dzieło życia – dwudziestotomowa, niezwykle interesująca i  napisana żywym, barwnym językiem „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”. Dotychczas ukazało się siedem tomów.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]