Laur umiejętności i kompetencji

W sobotę 16 stycznia br., w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, podczas której zostały wręczone podziękowania w kilkunastu kategoriach dla ponad 60 wybitnych osób oraz wyróżniających się organizacji.

Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji uhonorowany został prof. dr hab. n. med. Aleksander R. Sieroń, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM.

Laureatami Platynowych Laurów w kategorii Medycyna i Inżynieria Medyczna zostali: prof. dr hab. n. med. Paweł Lampe – kierownik Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztof Ziaja – kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyń, Angiologii i Flebologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM.

Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji wyróżniony został prof. dr hab. n. med. Jan Zejda, Dziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM, kierownik Katedry i Zakładu Epidemiologii WLK SUM.

Laury Umiejętności i Kompetencji to coroczne wydarzenie, podczas którego – w wyrazie wdzięczności – wręczane są statuetki w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Historia Laurów sięga roku 1992, kiedy działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą dziękowania ludziom nieprzeciętnym, wyróżniającym się firmom, organizacjom i instytucjom, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

Laureatom gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]