Wybory JM Rektora SUM

W czwartek 14 stycznia 2016 r. w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach odbyły się wybory na Rektora i Prorektorów Uczelni. W wyniku głosowania Rektorem na kadencję 2016-2020 został wybrany ponownie prof. Przemysław Jałowiecki.

Funkcję Prorektora ds. studiów i studentów będzie pełnić, podobnie jak w obecnej kadencji, prof. Joanna Lewin-Kowalik, a Prorektorem ds. klinicznych pozostanie nadal dr hab. Damian Czyżewski. Prorektorem ds. kształcenia podyplomowego i ustawicznego  został wybrany obecny Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej prof. Stanisław Boryczka. Stanowisko Prorektora ds. nauki obejmie prof. Tomasz Szczepański, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. W kadencji 2016-2020 do grona władz uniwersytetu dołączy także  Prorektor ds. rozwoju i promocji Uczelni. Funkcję tę obejmie obecna Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM prof. Violetta Skrzypulec-Plinta.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]