Stronna wydawnictwa

W październiku 2015 r. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, jako wydawca „Annales Academie Medicae Silesiensis”, podpisał umowę partnerską ze Stowarzyszeniem Wydawców Literatury Naukowej – The Publishers International Linking Association, Inc., organizacją zarządzającą bazą CrossRef, która rejestruje cyfrowe identyfikatory obiektów elektronicznych (digital object identifier  – DOI). Tym samym nasze uczelniane czasopismo naukowe uzyskało prawo nadawana publikowanym w nim artykułom niepowtarzalnych numerów DOI. Indeksacją w CrossRef zostały objęte prace zamieszczone na stronie www.annales.sum.edu.pl w 2015 r. Stanowi to dla „Annales” istotny krok w kierunku profesjonalizacji, odpowiadającej nowym wytycznym oceniania periodyków.

Identyfikator DOI jest narzędziem stosowanym już przez wszystkie uznane i prestiżowe wydawnictwa naukowe, zwiększa dostępność publikowanych artykułów i możliwość ich cytowania.

Jednocześnie w najnowszych ocenach eksperckich nasze czasopismo znacznie poprawiło swoją pozycję na: 8 pkt w ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (podwojenie wyniku poprzedniego) oraz 6,45 w punktacji Index Copernicus International (poprzednio 5,46).

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]