Kilkaset osób wzięło udział w zorganizowanym 20 listopada br.  Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach.  Tegoroczny program przygotowany przez pracowników i studentów WNoZ prezentował się wyjątkowo bogato. Warsztaty i wykłady odbywały się na Wydziale Nauk o Zdrowiu, w  Centrum Dydaktycznym WNoZ, Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej,   w obiekcie sportowym Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu oraz w Zakładzie Propedeutyki Pielęgniarstwa przy ul. Francuskiej 20/24 w Katowicach.

Podczas Dnia Otwartego wszyscy zainteresowani studiami na kierunkach: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, elektroradiologia i coaching medyczny mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną i uczestniczyć w zajęciach położniczych, pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, psychologicznych  i pedagogicznych.

W programie znalazły się m.in.: porady zdrowotne, edukacja i promocja zdrowia w zakresie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania depresji, nowoczesne położnictwo, nowoczesne metody obiektywnej diagnostyki fizjoterapeutycznej na przykładzie kinezjologicznej analizy sił reakcji podłoża, trening uważności jako metoda radzenia sobie ze stresem dnia codziennego, sport osób niepełnosprawnych, badania fizykalne, osłuchiwanie klatki piersiowej, samobadanie piersi, prezentacja  fantomów do nauki wstrzyknięć podskórnych, śródskórnych, domięśniowych, cewnikowania pacjenta, fantomu reanimacyjnego osoby dorosłej i dziecka oraz ekspozycja dawnego sprzętu medycznego.

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się „skafander geriatryczny”, dzięki któremu można było sprawdzić, z jakimi dolegliwościami borykają się na co dzień osoby starsze.

Pokazy, warsztaty i wykłady były skierowane przede wszystkim do młodzieży zainteresowanej podjęciem w przyszłości studiów na kierunkach prowadzonych przez Wydział. Była to doskonała okazja by zapoznać się z ofertą edukacyjną, osiągnięciami naukowymi studentów i pracowników, wysłuchać wykładów z zakresu działalności Wydziału, a także zdobyć cenne informacje o perspektywach zatrudnienia absolwentów.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]