Logo konkursu

Polskie Towarzystwo Krioterapii we współpracy z firmą Creator sp. z o.o. informują o ogłoszeniu konkursu „Krioterapia we współczesnej medycynie”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy oraz promocja szerokiego zastosowania krioterapii miejscowej i ogólnoustrojowej w rehabilitacji oraz medycynie, w tym w medycynie sportowej i estetycznej.

Zadaniem konkursu jest promowanie najlepszych autorów i prac magisterskich, doktorskich oraz publikacji naukowych tematycznie związanych z praktycznym wykorzystaniem krioterapii ogólnoustrojowej i miejscowej jako metody leczenia schorzeń, rehabilitacji, fizjoterapii oraz profilaktyki, a także w innych dziedzinach.

Konkurs odbywał się będzie każdego roku, a jego udokumentowane edycje będą z czasem  powiększały dorobek naukowy środowiska medycznego w zakresie możliwości wykorzystania krioterapii w praktyce. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie: na najlepszą pracę magisterską, na najlepszą pracę doktorską oraz najlepsze publikacje naukowe na temat krioterapii.

Zgłoszenia prac magisterskich, doktorskich lub publikacji naukowych  do konkursu należy dokonać do ostatniego dnia lutego roku konkursowego. Prace zgłoszone po wskazanym terminie zostaną zakwalifikowane do kolejnej edycji konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się przy okazji konferencji naukowo-szkoleniowej, organizowanej corocznie w II kwartale roku, przez Polskie Towarzystwo Krioterapii oraz Creator sp. z o.o.  Laureaci zostaną poinformowani o przyznaniu nagród listownie miesiąc przed terminem rozpoczęcia konferencji.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu „Krioterapia we współczesnej medycynie” – regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Krioterapii pod adresem: www.ptkrio.pl.

mgr Grzegorz Onik
Skarbnik Polskiego Towarzystwa Krioterapii