Prof. Edward Wylegała  profesorem wizytującym w Hebei Provincial Eye Hospital

Prof. zw. dr hab. n. med. Edward Wylęgała  został powołany na profesora wizytującego w największym szpitalu okulistycznym w Chinach - Hebei Provincial Eye Hospital  w Xingtai.  Kontrakt  został podpisany przez Prof. Minglian Zhang MD PhD oraz przez Prof. Edwarda Wylęgałę w dniu 27.10. 2015 roku w Xingtai na trzy lata.

Zakres współpracy obejmuje:

•          wymianę doświadczeń w zakresie prowadzenia badań naukowych
  •          prowadzenie wykładów, seminariów oraz organizacje sympozjów naukowych
  •          wspólne kursy i projekty naukowe
  •          stały regularny kontakt w celu realizacji projektów.

Pierwsza wizyta  obejmowała trzy wykłady z zakresu okulistyki, zwiedzanie szpitala oraz konsultacje chorych. Wykład na temat leczenia złamań oczodołu przedstawiała dr n. med. Bogusława Orzechowska-Wylęgała. Wykłady były tłumaczone na język chiński i spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem czego wyrazem była długa dyskusja.

Szpital założony został w 1931 roku przez polskiego misjonarza dr med. Wacława Szuniewicza CM - okulistę i pediatrę. Ksiądz Szuniewicz był dyrektorem szpitala przez 17 lat. Szpital posiada 500 łóżek okulistycznych, 160 lóżek z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, 80 laryngologii i 80  interny.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]