6 listopada w budynku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu przy ul jedności 8 odbyła się uroczysta inauguracja Uniwersytetu Licealisty. Zajęcia rozpoczęło 21 uczniów.

Słuchaczy powitali: Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka, Prodziekani Wydziału: prof. dr hab. n. med. Krystyna Trzepietowska-Stępień, prof. dr hab. n. med. Zdzisława Kondera-Anasz, dr hab. n. techn. Danuta Wiechuła a także koordynator Uniwersytetu Licealisty dr n. med. Wanda Suchecka.

Obecni byli także: Prezydent Miasta Sosnowiec Pan Arkadiusz Chęciński oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. Edukacji Pan Zbigniew Byszewski.

Słuchacze zostali uroczyście pasowani na studentów przez Dziekana Wydziału, a następnie wysłuchali wykładu inauguracyjnego "Od leków rekombinowanych do terapii genowej" dr. n. przyr. Tomasza Locha.

Celem Uniwersytetów Licealisty prowadzonych przez Wydziały SUM są: popularyzacja studiów w obszarze medycznym, pogłębianie wiedzy i zainteresowań licealistów w zakresie nauk ścisłych, a także zainteresowanie najzdolniejszych z nich nauką w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

[Przesłano przez: Michał Henke]