Dni otwarte WNoZ

W dniu 20 listopada 2015 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach – Ligocie, Centrum Dydaktycznym, Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej oraz w Obiekcie Sportowym Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej a także w Zakładzie Propedeutyki Pielęgniarstwa Katowice ul. Francuska 20/24, w godzinach od 10.00 do 14.00 odbędzie się Dzień Otwarty Wydziału , podczas którego wszyscy zainteresowani studiami na kierunkach: Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Elektroradiologia, Coaching Medyczny będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, uczestniczyć w warsztatach położniczych, pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, psychologicznych i pedagogicznych.

Ponadto zdobędą cenne informacje o perspektywach zatrudnienia absolwentów naszych kierunków w Polsce i na świecie. Pracownicy i studenci przekażą osobom odwiedzającym wiele istotnych informacji na temat ofert kształcenia na naszym Wydziale.

PROGRAM

1. W budynku Centrum Dydaktycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, ul. Medyków 12c,

SALA 113

Od godz. 10.00wykład inauguracyjny:

• Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach - Prof. dr hab. n med. Czesław Marcisz
  • Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WNoZ w Katowicach - Agata Grzyb

WYKŁADY

• Położnictwo : „ Położnictwo – nowoczesny zawód” mgr Barbara Kotlarz
  • Pielęgniarstwo : „Istota i specyfika zawodu pielęgniarki ” dr n.hum. Halina Kulik
  • Fizjoterapia : „Droga do zawodu fizjoterapeuty”- mgr Anna Dawczyk

WARSZTATY

SALA 105

• Nowoczesne metody i oceny postawy ciała - mgr Weronika Gallert-Kopyto

SALA 106

• Zespół Tourette’a - mgr Agnieszka Sobiegała
  • Opieka położnicza ze strony położnej, a niepełnosprawność dziecka - mgr Grażyna Krzemień

2. W budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu przy ul. Medyków 12

II PIĘTRO

SALA 203

• Przydatność metod pośrednich w diagnostyce wydolności fizycznej
  • Wyznaczanie VO2max, PPA. - mgr Damian Kuźma

SALA 214

• Kształtowanie własnego wizerunku w teorii i praktyce - mgr Anna Bator

III PIĘTRO

SALA 301

• Porady zdrowotne, edukacja, promocja zdrowia w zakresie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania depresji.
  • Pokaz multimedialny „Nie bójmy się depresji”.
  • Możliwość wykonania testów zdrowotnych – test w kierunku wczesnego rozpoznawania depresji-BDI Beck Depression Inventory. - Dr hab. n med. Tomasz Irzyniec , dr n med. Katarzyna Leszczyńska

SALA 302

• Porady zdrowotne, edukacja, promocja zdrowia w zakresie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania uzależnień wśród młodzieży i dorosłych.
  • Pokaz multimedialny
  • Możliwość wykonania testów zdrowotnych- test w kierunku wczesnego rozpoznawania uzależnienia od komputera, Internetu. - dr n med. Zofia Nowak-Kapusta

IV PIĘTRO

SALA 401

• Nowoczesne położnictwo - mgr Katarzyna Stawicka

SALA 402

• Nowoczesne metody obiektywnej diagnostyki fizjoterapeutycznej na przykładzie kinezjologicznej analizy sił reakcji podłoża - dr n med. Anna Brzęk
  • Badania fizykalne - mgr Katarzyna Zborowska, mgr Daria Jorg

SALA 403

• Aktywność zawodowa położnej w wybranych krajach Europy - mgr Sylwia Kubaszewska

SALA 404

• Pierwsza pomoc: BLS dorosłego człowieka i dziecka z zastosowaniem defibrylatora zewnętrznego - mgr Aleksandra Romańska, mgr Anna Sternik

V PIĘTRO

SALA 503

• Terapia tkanek miękkich - mgr Tomasz Król

VII PIĘTRO

SALA 701

• Biofeedback - mgr Iwona Nowakowska

VIII PIĘTRO

SALA 807

• Trening uważności jako metoda radzenia sobie ze stresem dnia codziennego dr n med. Alicja Michalak

3. Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, ul. Medyków 8b

SALA 114

• Wykład multimedialny

4. Obiekt Sportowy Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej, ul. Medyków 8

SALA GIMNASTYCZNA

• Zajęcia wychowania fizycznego - mgr Dariusz Horodecki

SALA 19

• Sport osób niepełnosprawnych - mgr Katarzyna Rybok

SALA 25

• Wychowanie fizyczne-siłownia - mgr Szymon Tataruch

5. Zakład Propedeutyki Pielęgniarstwa, Katowice, ul. Francuska 20/24

• Pokaz wykonania wybranych umiejętności pielęgniarskich:
    • przenoszenie pacjenta
    • ułożenie i zmiana pozycji ciała
    • pomiar podstawowych parametrów życiowych
    • sposoby mycia rąk

Zespół Zakładu Propedeutyki Pielęgniarstwa

Organizator:
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach
Prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec – Plinta

Kontakt: tel.: 32/2088634

• dr n. o zdrowiu Mariola Czajkowska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • dr n. o zdrowiu Iwona Gałązka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chętnych do odwiedzenia naszego Wydziału serdecznie zapraszamy!