W dniu 6 listopada 2015 roku w Auli Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej  przy ul. Jedności 8 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów absolwentom kierunków: analityka medyczna, biotechnologia medyczna drugiego stopnia oraz kosmetologia drugiego stopnia,  którzy ukończyli studia w roku akademickim 2014/2015.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik - Prorektor ds. Studiów i Studentów SUM, dr Elżbieta Puacz - Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, władze Wydziału, nauczyciele akademiccy oraz bliscy i rodziny absolwentów.

Studia ukończyło 42 studentów analityki medycznej,  30 biotechnologii medycznej  i 56  kosmetologii.

Szczególnie uhonorowano najlepszych absolwentów: Małgorzatę Kołczyk – absolwentkę analityki medycznej, Marzenę Dwojak z biotechnologii medycznej oraz Magdalenę Ładniak, która z najlepszym wynikiem ukończyła kosmetologię.

Po otrzymaniu dyplomów ukończenia studiów absolwenci kierunku analityka medyczna złożyli ślubowanie i otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu Diagnosty Laboratoryjnego.

Zebrani wysłuchali również wykładu dr hab. n. med. Jolanty Bratosiewicz-Wąsik z Katedry i Zakładu Biofarmacji pt. „Od szalonych krów do transfuzji, czyli nadal groźne priony”.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]