W dniu 23 października w zabytkowych wnętrzach kompleksu EC 1 w Łodzi odbyła się „Gala Sportu Akademickiego 2015”.

W czasie najbardziej prestiżowego wydarzenia sportowego roku podsumowano sezon Akademickich Mistrzostw Polski 2014/15. Ponadto wyróżnione zostały najlepsze uczelnie, kluby, i medaliści Letniej Uniwersjady oraz medaliści Akademickich Mistrzostw Europy. Na Gali wręczone zostały także odznaczenia i wyróżnienia związkowe, podsumowujące pracę i osiągnięcia w roku akademickim 2014/2015.

Udział SUM w Gali miał charakter szczególny. Suma wysokich wyników sportowych wszystkich naszych zawodników spowodowała, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął drugie miejsce spośród uczelni medycznych w Polsce.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach podczas Gali reprezentowali: Pani Prorektor ds. Studiów i Studentów Prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik oraz Prezes Klubu Uczelnianego AZS SUM w Katowicach Maciej Wroński. Pamiątkowy puchar oraz dyplom wręczył reprezentantom SUM Senator RP, Prezes Zarządu Głównego AZS prof. Marek Rocki.

Głównym organizatorem Gali na zlecenie Zarządu Głównego AZS była Politechnika Łódzka wraz z Klubem Uczelnianym AZS Politechniki Łódzkiej przy współpracy z Organizacją Środowiskową AZS w Łodzi.

Wywalczony przez sportowców SUM tytuł, to pierwsze od wielu lat miejscem na podium, a jednocześnie najlepszy wynik w klasyfikacji uczelni medycznych w dotychczasowej działalności Klubu. Pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim trenerom, zawodnikom oraz działaczom naszego AZSu. Życzymy dalszych sukcesów w rozpoczynającym się roku akademickim.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]