prof. dr hab. n. med. Eugeniusz J. Kucharz

W dniu 21 października 2015 r. ogłoszono wyniki konkursu zorganizowanego przez Instytucję Kultury – Katowice Miasto Ogrodów, w ramach obchodów 150-lecia uzyskania praw miejskich przez miasto, na okolicznościowy wiersz lub fraszkę napisaną w mowie śląskiej. Konkurs objęli patronatem Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa i poseł X-VII kadencji Jan Rzymełka.

Na konkurs napłynęło ponad 50 utworów a jury przyznało sześć równorzędnych wyróżnień. Jedno z nich otrzymał wiersz „Katowice pjykne som” autorstwa prof. dr hab. n. med. Eugeniusza J. Kucharza, kierownika Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM. Należy wspomnieć, że prof. Eugeniusz J. Kucharz jest tłumaczem kilku rozdziałów angielskiej książki dla dzieci „Kubuś Puchatek” na mowę śląską, które opublikował w 2012 r. pod tytułem „Berek Puchok”.

[Przesłano przez: Agata Kalfarska]