Stypendysta

Student V roku Wydziału Lekarskiego w Katowicach - Mateusz Jankowski, został stypendystą projektu "Liderzy Ochrony Zdrowia" organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi.

Liderzy Ochrony Zdrowia to projekt edukacyjny skierowany do młodych ludzi – studentów i absolwentów uczelni wyższych do 26 roku życia. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi, którzy w przyszłości chcą być ekspertami i managerami sektora ochrony zdrowia i farmacji.

W ramach projektu stypendyści wzięli udział w  weekendowych szkoleniach prowadzonych przez specjalistów i ekspertów rynku usług medycznych, farmaceutycznych oraz nowych technologii, które odbywały się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas spotkań  uczestnicy zdobywali wiedzę praktyczną o sposobie działania publicznej i prywatnej służby zdrowia, a także dyskutowali z ekspertami na temat koniecznych zmian w tym sektorze.

Wśród partnerów merytorycznych projektu jest SPSK nr 7 SUM Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca, którego przedstawiciele brali czynny udział w szkoleniach. Wykład "Wydarzenia medyczne – rola PR w zarządzaniu szpitalem klinicznym”  zaprezentowała kierownik Działu Promocji GCM pani Jolanta Wołkowicz  a  "Rachunek kosztów jako źródło informacji do zarządzania podmiotem leczniczym i wyceny świadczeń medycznych" kierownik Działu Controllingu GCM  pani mgr Mirosława Trojnacka.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]