Uczestnicy

W dniach 12-13 października 2015 z inicjatywy Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce oraz Europejskiego Biura ŚOZ obyła się konferencja na temat strategii oceny oddziaływania na zdrowie (Health Impact Assessment) oraz perspektyw jej stosowania w Polsce.

W warsztatach tematycznych zorganizowanych w siedzibie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny udział wzięli m.in. profesor Gabriel Gulis z Uniwersytetu Południowej Danii oraz przedstawiciele Europejskiego Biura ŚOZ dr Marco Martuzzi i dr Julia Nowacki. Czynny udział w prezentowaniu własnych dokonań badawczych w w/w dziedzinie oraz dyskusji wzięli pracownicy  Katedry Zdrowia Publicznego Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu SUM:  dr n. med. Joanna Kobza - kierownik zespołu polskiego dwóch projektów Komisji Europejskiej DG SANCO, w których Śląski Uniwersytet Medyczny był jednym z partnerów oraz lek. dent. Mariusz Geremek wykonawca projektów.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]