Ponad 700 osób wzięło udział w zorganizowanych 22-23 października 2015 r. Dniach Otwartych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu SUM. Dwa dni pokazów, warsztatów, a także spotkań z wykładowcami i studentami Wydziału przygotowano głównie z myślą o przyszłych maturzystach, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów.

Podczas Dni Otwartych uczniowie mogli się przekonać, że nauki ścisłe da się lubić, a przygoda z chemią i farmacją może być fascynująca.

Na warsztatach młodzież miała okazję m.in. zaplanować, przeprowadzić i wyciągnąć wnioski z samodzielnie przeprowadzonych reakcji chemicznych, odwiedzić biochemiczne „laboratorium Harrego Pottera” i dowiedzieć się co kryje kropla krwi, jak przygotować ciepłe lody, sporządzić szaloną pianę lub płonącą galaretkę; zapoznać się z podstawowymi zabiegami kosmetycznymi takimi jak: demakijaż kosmetyczny, masaż twarzy, zabieg parafinowy na dłonie czy wybrać się na „randkę” ze stawonogami do Zakładu Parazytologii.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]