19 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu uroczyście rozpoczęto kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaproszenie na inaugurację przyjęło wielu znamienitych gości, m.in. Minister Zdrowia prof. Marian Zembala.

Władze Uczelni reprezentowali: Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk oraz Prodziekani Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu: prof. dr hab. n. med. Sławomir Kasperczyk, prof. dr hab. n. med. Jacek Kasperski i dr hab. n. med. Zenon Czuba. Obecni byli także:  Pani Senator Maria Pańczyk, przedstawiciele Miasta Zabrze:  Zastępca Prezydent Zabrza Katarzyna Dzióba oraz  Przewodniczący Rady Miasta Marian Czochara, Andrzej Pilot Prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Kierownik UTW Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu dr hab. n. med.  Katarzyna Pawłowska-Góral oraz Koordynatorzy UTW w Zabrzu: prof. dr hab. Ewa Birkner, dr hab. Beata Janoszka i dr hab. Andrzej Bożek. Wykłady wygłosili: prof. dr hab. Bogusław Maciejewski, Dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddziału w Gliwicach oraz Minister Zdrowia prof. Marian Zembala wraz z zespołem ze Śląskiego Centrum Chorób Serca : dr n. med. Anettą Kowalczuk-Wieteską, dr n. med. Dominiką Rokicką, mgr Ireną Młynarczyk i mgr Bogumiłą Król.

Inaugurację poprowadziła dr hab. n. med. Jolanta Zalejska-Fiolka – Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM w Katowicach. Rok akademicki 2015/2016 rozpoczęło 90 słuchaczy.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]